Arrow icon
03.04.2023
Cashbene

Zwiększ lojalność klientów z Cashback: jak wdrożyć program lojalnościowy i dlaczego warto?

Zwiększ lojalność klientów z Cashback: jak wdrożyć program lojalnościowy i dlaczego warto?

Pomysł, by klienci zarabiali pieniądze podczas zakupów online, może początkowo wydawać się dziwny, ale praktyka pokazuje, że nagrody typu cashback budują lojalność klientów i angażują ich, dając im kolejny powód, aby regularnie wracać do sklepu.

Co to jest program lojalnościowy cashback?

W programach lojalnościowych klienci zdobywają punkty za liczne czynności, takie jak kupowanie przedmiotów, zapisywanie się do newsletterów, zakładanie kont, komentowanie w mediach społecznościowych, polecanie znajomych czy nawet pisanie opinii o zakupionych produktach.

Cashback to nic innego jak program lojalnościowy, ale charakteryzuje się tym, że za każde zakupy klienci otrzymują benefit w postaci zwrotu części pieniędzy.

Jak więc to działa? Podstawowa zasada jest prosta (ale uwaga! uzależnia ?) – za każdym razem, gdy klient kupuje produkt lub usługę (wydaje pieniądze), otrzymuje niewielką część pieniędzy z powrotem.

Nie jest tajemnicą, że klienci lubią być nagradzani!

I nie jest tajemnicą, że lojalność klientów jest wyzwaniem. Według danych z Forbes z 2016 roku, jednym ze sposobów na radzenie sobie z lojalnością klientów jest współpraca z witrynami cashback, która może zwiększyć żywotność klienta średnio nawet o 30%.

Dlatego marki takie jak Empik, IKEA czy Sephora, które od lat budują swoje własne społeczności lojalnych użytkowników, otwierają się na współpracę z globalnymi programami lojalnościowymi i platformami cashback. Korzystanie marki na takich rozwiązań może zainspirować nowych użytkowników do zakupów w danym sklepie oraz okazać się bardziej skuteczna niż własna strategia lojalizacji klientów powracających. Potwierdzeniem tego są wyniki kampanii sklepów internetowych z branży dom i wnętrze oraz moda i akcesoria, gdzie kanał cashback generuje odpowiednio 45% i ponad 30% nowych użytkowników.

Zalety współpracy z programem cashback

  • Cashback staje się coraz bardziej popularny
  • Klienci programów cashback są lojalni i zmotywowani do zakupów
  • Możliwe są działania marketingowe obejmujące kilka kanałów, w celu dotarcia do klientów.
  • Newslettery, promocja w kanałach w social media czy dedykowane aplikacje mobilne pozwalają na dotarcie do preferowanej grupy docelowej.
  • Większość programów cashback działa aktywnie przy rekrutacji klientów, wykorzystując przy tym reklamy w social mediach, podcasty czy inne popularne kanały.

Trudno jest dziś znaleźć sklep, który nie oferuje swoim klientom benefitów za zakupy. Każdy sprzedawca stara się przyciągnąć klienta i zatrzymać go u siebie.

Ważne jest, żeby być zawsze krok do przodu i oferować swoim klientom nowości. Jedną z takich nowości na rynku jest Cashbene, wtyczka do sklepów, która łączy ze sobą bramkę płatności i cashback. Za pomocą dwóch kliknięć, bezpośrednio w sklepie, klient dokonuje zakupu i otrzymuje nagrodę za zakupy. Nie ma znaczenia z jakiego miejsca zostanie przekierowany do Twojego sklepu, Cashbene gwarantuje, że za każdy zakup, klient otrzyma zwrot.

Jak uruchomić Cashbene w sklepie?

Nasze rozwiązanie możesz wprowadzić, jeśli masz sklep online, na takich platformach jak WooCommerce, Prestashop czy Magento. Wystarczy, że pobierzesz naszą aplikację i założysz bezpłatne konto biznesowe. Płatności realizowane są we współpracy z Blue Media, a cennik naszych usług jest dostępny na naszej stronie.
Po wypełnieniu formularza, otrzymasz od nas wszystkie dane, niezbędne do wdrożenia wtyczki w Twoim sklepie. Co więcej integracja z naszą bramką płatności nie wymaga wiedzy programistycznej i zajmie Ci 5 minut.

Jeśli masz pytania, możesz się z nami skontaktować, wypełniając formularz lub wysyłając maila: hello@pacific.org

Spis treści